Zakochani w świecie. Indie

Pani Joanna Grzymkowska-Podolak oraz Pan Jarosław Podolak przyjechali do naszej Biblioteki na spotkanie autorskie aby opowiedzieć o podróży do Indii i wrażeniach ze spotkania z tym pięknym krajem, a także przybliżyć książkę – „Zakochani w świecie. Indie”. Spotkanie autorskie połączone było z pokazem autorskiego filmu z Radźasthanu.

W książce autorka dzieli się wrażeniami z podróży po Indiach, o których ” …tyle (…) powiedziano i napisano. Tyle ich już pokazano. Jednak wciąż kuszą i rozpalają marzenia. I wciąż pozostają tajemnicą. Podróżowaliśmy po tym kraju kilka miesięcy. Objechaliśmy go dookoła. Czy poznaliśmy Indie? Z pewnością – nie. Czy nasze opowieści pokażą o nich prawdę? Tak – ale nie całą. Bo to książka dla Was, ale o „naszych” Indiach. O naszych indyjskich przygodach, radościach, rozczarowaniach i olśnieniach”.

Joanna Grzymkowska-Podolak – dziennikarka i realizatorka programów telewizyjnych. Swoją pasję, przygodę i pracę w mediach zaczynała w olsztyńskim oddziale „Super Ekspresu”, potem w olsztyńskim oddziale TVP. Jako reporterka i wydawczyni programów telewizyjnych współpracowała z TVN, potem TVP2. Świat i ludzi lubiła poznawać od zawsze, ale na dalekie, samodzielne podróże odważyła się całkiem niedawno. Z przyjemności i zawodowej potrzeby odważyła się też opowiadać o nich w książkach i filmach. Z mężem stworzyła dziennikarsko-operatorski duet Zakochanych w świecie. Jej debiutancka książka to „Zakochani w świecie. Maroko”.