Cały Mielnik czyta dzieciom

Rodzice przed telewizorem, dzieci przed komputerem – to obecnie powszechny schemat życia w rodzinie. Oddalamy się od siebie. Można temu zaradzić. Czytanie dzieciom to czas, w którym rodzicie i dzieci są tylko dla siebie. To buduje więź i ciepłe relacje teraz i w przyszłości. Zbiorowe czytanie, które proponujemy w ramach cyklu „Cały Mielnik Czyta Dzieciom”, dodatkowo buduje więzi lokalne ? naszą mielnicką ponadpokoleniową wspólnotę.

12 sierpnia, o godzinie 16.00 w Topolinie odbędzie się święto czytania pn. „Cały Mielnik Czyta Dzieciom”. Do zaprezentowania na scenie popularnych bajek zaprosiliśmy znane osoby z naszej mielnickiej społeczności – rodziców, dziadków, wujków i ciocie – wszystkich, którzy kochają dzieci. Przed lokalną publicznością zaprezentują swoje oratorskie umiejętności m.in.: Przewodniczący Rady Gminy Mielnik – Jan Zduniewicz, Proboszcz Parafii Prawosławnej – ks. Mikołaj Mielniczuk, dyrektor Zespołu Szkół w Mielniku – Alicja Sawczuk, dyrektor GOKSiR – Michał Bogacki, Kierownik Ośrodka Zdrowia – Natalia Borowska-Jurczykowska, służby mundurowe, artyści, rodzice i dziadkowie.
Czytających uczestników spotkania oceniać będzie najmłodsza reprezentacja Gminy Mielnik. Nasze dzieci obiecują, że nie będą surowe w swoich ocenach:-).
Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Mielnik i wszystkich miłośników czytania – małych i dużych. Wierzymy, że publiczność doda otuchy bohaterom pierwszej edycji spotkania . Naszym celem jest, aby „Cały Mielnik Czyta Dzieciom” był imprezą cykliczną. Byłoby wspaniale, gdyby każdy dorosły z naszej gminy mógł kiedyś pokazać, na co go stać:-)
Zapraszamy do wspólnego czarowania najmłodszych czarodziejskim światem bajek i baśni! Bawmy się razem!
Niedzielny festiwal czytania dzieciom umili wyśpiewaniem bajek raper Michael z Siemiatycz.
Spotkanie poprowadzi Anna Maruszeczko – dziennikarka TVN.