Cebularz w roli głównej

Jak co miesiąc w sobotę spotkaliśmy się w bibliotece na naszych cyklicznych zajęciach aby „odkryć” województwo lubelskie.

Tym razem formuła zajęć została zmieniona, a to za sprawą naszego gościa, którym była Kamila Kopytiuk.

Pani Kamila pochodzi z Mielnika, tu właśnie ukończyła szkołę podstawową,następnie uczyła się w liceum w Siedlcach, obecnie zaś jest studentką II roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na wydziale Politologii i Dziennikarstwa.

Na naszą prośbę Kamila przekazała grupie najważniejsze informacje i ciekawostki o Lublinie, jak się żyje i studiuje w tym wspaniałym mieście. Być może któreś z naszych uczestników pójdzie w ślady naszego gościa i w przyszłości zostanie dziennikarzem.

Pozostałą bardzo bogatą wiedzę o województwie uzupełniliśmy jak zawsze prezentacją.

Oprócz pani Kamili kolejną atrakcją na naszych zajęciach było pieczenie tradycyjnego lubelskiego cebularza na drożdżowym cieście, którego zapach do dziś unosi się w bibliotece.

Dodatkowo oprócz zajęć kulinarnych nie zabrakło również plastycznych, w ramach których uczestnicy wykonali motyla origami oraz wiewiórkę z szyszki i filcu, a to dlatego, że w Lublinie znajduje się Muzeum wiewiórki i Motylarnia.

To był bardzo miło i intensywnie spędzony czas. Już dzisiaj zapraszamy na zajęcia w marcu!.

Do zobaczenia!!!!