Chopin nad Bugiem 2023 – relacja

XIV koncert „Chopin nad Bugiem” pt. „Poloneza czas zacząć…” 2023 za nami!

W tym roku, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, które panowały 5 sierpnia, koncert postanowiliśmy przenieść do sali GOKSiR w Mielniku.

Zmiana lokalizacji, nie przeszkodziła w tym by utwory Chopina oraz innych wybitnych kompozytorów wybrzmiały na najwyższym poziomie. Podczas tegorocznej edycji koncertu, mieliśmy zaszczyt gościć oraz wysłuchać czterech, światowej klasy artystów.

Byli nimi:

K. Szymanowski:

• Daleko został cały świat
  • Uwoz mamo

Podczas koncertu – bisom nie było końca. Każdy z tegorocznych wykonawców, niesiony niesłabnącym aplauzem publiczności zmuszony był wystąpić ponownie! Owacje na stojąco dały wyraz temu, że koncert był wspaniałą ucztą dla miłośników muzyki klasycznej.

Tegoroczny koncert poprowadziła niezastąpiona Anna Maruszeczko, która lekko, rzeczowo i błyskotliwie prezentowała każdego z wykonawców.

Patronat honorowy nad koncertem objął Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Instytut Kultury.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok oraz Kurier Podlaski.

Sponsorzy koncertu: sklep „Arhelan„, „Dary Natury„, „Global Security” oraz PHU Żerpol Siemiatycze.

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.