Cisza na planie, akcja! czyli poznajemy województwo łódzkie

W sobotę 17 czerwca w ramach naszego cyklu „Odkrywamy Polskę” przenieśliśmy uczestników zajęć w świat filmu i festiwali. Zawędrowaliśmy do stolicy regionu – Łodzi.

Tradycyjnie, na wstępie uczniowie zgłębili wiedzę na temat województwa łódzkiego. Poznali jego ciekawostki, legendy, walory turystyczne, regionalną kuchnię oraz zwyczaje. Jak się okazało największym zainteresowaniem cieszyła się Łódź, a to za sprawą znajdującej się tam słynnej Szkoły Filmowej. Dzieci poznały największe nazwiska polskich reżyserów, którzy wyszli spod skrzydeł łódzkiej filmówki takie jak: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Roman Polański. Miały również okazję przez chwilę wcielić się w rolę aktorów dzięki ciekawemu rekwizytowi – analogowej kamery filmowej.

Następnie, grupa wspólnie przeczytała „Historię jeża spod miasta Zgierza” Wandy Chotomskiej. Przypomnijmy, jeż jest symbolem Zgierza. W ramach zajęć manualnych dzieci wykonały wspomnianego jeża z… ziarenek kawy! Po wymagających skupienia oraz precyzji zajęciach możemy śmiało stwierdzić, że dzieci mają ukryty talent plastyczny co widać na załączonych poniżej zdjęciach.

Na koniec czekała na nich słodka nagroda – piernik marchewkowy jako danie regionalne.

Dziękujemy i zapraszamy w lipcu!!!

Autor BK