Koło Rękodzieła Regionalnego

 Koło Rękodzieła Regionalnego powstało 27 października 2004 roku przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku. W pierwszych spotkaniach uczestniczyło 5 osób. Obecnie regularnie w każdą środę spotyka się około 13-16 osób.
   Członkinie koła podczas środowych wieczorów poznają nowe techniki szydełkowania, dzianin i serwet na drutach, wymieniają się wzorami i swoimi doświadczeniami. Jest to wspaniała forma spędzania wolnego czasu dla osób starszych, a także dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się rękodzieła.
   Zwieńczeniem każdego sezonu spotkań (1 październik – 30 czerwiec) jest wystawa wykonanych prac. Wystawy takie odbyły się już trzykrotnie w Gminnej Bibliotece Publicznej W Mielniku. Oprócz wystaw członkinie koła swoje prace szerszej publiczności zaprezentowały na Dniach Mielnika, Muzycznych Dialogach nad Bugiem, Targach Turystycznych w Białymstoku i w Warszawie, a także w corocznych Festiwalach Ekologiczno-Regionalnych organizowanych przez Zespół Szkół w Mielniku.

   Koło istnieje dzięki zaangażowaniu miejscowych twórczyń, a także Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Mielniku Pani mgr Ireny Wysockiej.
   Nieformalne Stowarzyszenie Koronczarek i Hafciarek działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej W Mielniku jest wspaniałym przykładem jak małym nakładem środków finansowych, wielkim zaangażowaniem grupy entuzjastów można stworzyć ciekawą formę spędzania wolnego czasu.