Kwiaty z bibuły i krepiny

19 i 20 marca w Bibliotece odbyło się spotkanie z twórczynią ludową z Kurpi panią Elżbietą Kasznia.
Elżbieta Kasznia kultywuje tradycje ludowe Kurpiowszczyzny. Jej pierwszą pasją było wyszywanie strojów ludowych, haftowanie oraz śpiew po kurpiowsku. Następnym zamiłowaniem działalności artystycznej jest wyrób kwiatów z papieru oraz palmiarstwo. Wykonuje pojedyncze kwiaty oraz kwiatowe kompozycje na uroczystości oraz imprezy kulturalne, kiermasze, przeglądy, konkursy. Do biblioteki została zaproszona, aby przekazać swoje umiejętności naszej młodzieży i paniom zainteresowanym rękodzielnictwem. Pod okiem twórczyni panie oraz dzieci samodzielnie wykonywały bibułkowe kwiaty. Spotkanie i wspólna praca wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Wykonane kolorowe kwiaty w ciągu dwóch dni bibliotekę zmieniły w pracownię bibułkowych kwiatów, a atmosfera i wielobarwne kwiaty wyczarowały wiosnę, choć za oknem był śnieg i mróz. Na twarzach małych i dużych twórców rysowały się zapał, zaangażowanie i cierpliwość.