Mała Książka – Wielki Człowiek

mała książka wielki człowiek

Z radością informujemy, że nasza Biblioteka po raz kolejny bierze udział w programie „Mała książka – wielki człowiek”.

W tegorocznej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” szczególne miejsce zajmuje projekt dla przedszkolaków, a wszystko ze względu na nowe Wyprawki Czytelnicze! Projekt realizowany jest od 2018 r.

przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. W związku z tym zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami do Biblioteki w celu wypożyczenia przepięknych książeczek oraz przyłączenie się do akcji.

Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?

• „Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego icenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
  • „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
  • Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.