Mikołajkowy konkurs dla dzieci w bibliotece

mikolaj

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, w którym obchodzimy „Mikołajki” – na cześć świętego Mikołaja. Tradycyjnie prezenty mikołajkowe pojawiają się w magiczny sposób pod poduszką, w buciku, a także w dużych skarpetach. Z okazji zbliżających się Mikołajek bibliotekarki przygotowały dla małych czytelników zabawę „Mikołajkowy zawrót głowy” mini quiz o Mikołaju.

Zapraszamy do zabawy!!!

Mini quiz o Mikołaju:

1. Jaki kolor ma strój świętego Mikołaja?
  2. Czym podróżuje Mikołaj?
  3. Kto mieszka razem ze świętym Mikołajem i pomaga mu przygotować prezenty?
  4. Kiedy obchodzi się mikołajki?
  5. Jak ma na imię renifer z czerwonym, świecącym nosem?
  6. Co ma na głowie święty Mikołaj?
  7. Jak najlepiej skontaktować się ze świętym Mikołajem?
  8. Gdzie mieszka święty Mikołaj?
  9. Jak Mikołaj wchodzi do domów?
  10. Ile reniferów ma Mikołaj?
  11. Co jest ulubionym przysmakiem świętego Mikołaja?

Prawidłowe, podpisane odpowiedzi należy wrzucić do skrzyneczki znajdującej się przed biblioteką w środę 6 grudnia 2023r. w godzinach od 7.30 –18.00 lub przesłać do 6 grudnia do godz. 15.30 na adres biblioteki biblioteka@mielnik.com.pl z dopiskiem: Konkurs Mikołajowy.

Na zwycięzców czekają nagrody: coś słodkiego, coś do mazania, coś do naklejania, coś do kolorowania.i coś do czytania. Zwycięzców ogłosimy 9 grudnia.

Zapraszamy do udziału w zabawie!