Zakochani w świecie. Indie

Zakochani w świecie. Indie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Joanna Grzymkowska-Podolak oraz Jarek Podolak 19 marca 2022 (sobota) o godzinie 16:00. Spotkanie odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku. Wstęp wolny.
Joanna Grzymkowska-Podolak – z zawodu i wieloletniej praktyki dziennikarka i realizatorka programów telewizyjnych. Świat i ludzi lubiła poznawać od zawsze, ale na dalekie, samodzielne podróże odważyła się całkiem niedawno. Z przyjemności i zawodowej potrzeby odważyła się też opowiadać o nich w książkach i filmach. Z mężem stworzyła dziennikarsko-operatorski duet.

Pani Joanna tak pisze:

Indie to kraj do którego wracamy. Sumując nasze wyprawy, podróżowaliśmy po nich kilkanaście miesięcy. To właśnie Indie dały nam najwięcej podróżniczych lekcji. Tu przeżyliśmy najwięcej radości, smutków, rozczarowań i zachwytów. Staramy się poznawać Indie od dawna, wiedząc, że mierzymy się z niemożliwym. Podczas naszej prezentacji podzielimy się wiedzą i doświadczeniami z tego fascynującego kraju. A żeby było ciekawiej, wybierzmy się wspólnie w filmową podróż po jednym z najbardziej intrygujących stanów Indii, Radżastanie. Zapraszamy na półgodzinny film, którego nie zobaczycie nigdzie indziej. A żeby tego było mało, pokażemy również filmowe pocztówki z innych części kraju. W naszej opowieści nie zabraknie też, niestety, wciąż aktualnego tematu pandemii. Covidowa rzeczywistość zastała nas właśnie w Indiach, w których, pod Himalajami, utknęliśmy na kilka miesięcy….