Kobiety Kobietom

W dniach 10-13 marca w świetlicach wiejskich w Wilanowie, Homotach, Sutnie i Radziwiłłówce odbył się cykl spotkań zatytułowany „Kobiety Kobietom” poświęcony jak sama nazwa wskazuje kobietom.

Wydarzenie przeprowadziły Panie: Anna Maruszeczko i Helena Szczygoł.

Ania Maruszeczko

Dziennikarka, kolekcjonerka budujących i poruszających historii o ludziach, nazbierała wystarczająco dużo wiedzy i doświadczenia, żeby powiedzieć kobietom: Jeśli dasz sobie prawo do zadbania o swoje potrzeby, to cały świat na tym skorzysta: Ty, Twoja rodzina, przyjaciele, Twoja najbliższa społeczność. Rozmawiałyśmy o tym, jak zawsze stawać po swojej stronie, a także o większych i mniejszych sposobach na przetrwanie w wymagającej rzeczywistości. To było serdeczne spotkanie międzypokoleniowe. Okazuje się, że mamy te same odczucia i przemyślenia, niezależnie od wieku.

Helena Szczygoł

Prelegentka przedstawiła życie kobiety w różnych uwarunkowaniach społecznych. Sięgnęła do milionów lat wstecz jako,że z tego okresu pochodzi szkielet pierwszej kobiety wynaleziony w Etiopii. Odkrycia archeologiczne udowodniły, że kobiety miały dominujący wpływ w prehistorii ludzkości dzięki któremu ukształtowała się epoka matriarchalna. Był to okres silnych, zdolnych,zdeterminowanych kobiet.

Następnie prelegentka przedstawiła w zarysie historycznym słynne kobiety począwszy od Nefretete poprzez władczynie i królowe, a skończywszy na polskich noblistkach. Całość była przerywana humorami o męskich poglądach na kobiety.

Serdecznie dziękujemy naszym prowadzącym i przybyłym na spotkania gościom.!!!